Exide oslavuje 130 let - Exide

Exide oslavuje 130 let

15. června 2018
Cropped___For_Web_130_Power_Forward.pngPoskytovatel řešení uchováváni elektrické energie čerpá inspiraci z bohaté historie slibuje budoucnost inovací a růstu

Milton , Georgia – (15. června 2018) Exide Technologies (www.exide.com), globální poskytovatel řešení uchováváni elektrické energie pro dopravu a průmysl, označil dnešní den za 130. výročí svého založení. Zaměstnanci Exide na celém světě se v červnu shromažďují k oslavě s cílem připomenut si tento milník.

„Není to každodenní, že společnost může oslavovat dědictví založení zpětně do r. 1888“, řekl Vic Koelsch, prezident a CEO Exide Technologies. „Společnost rostla z prosté idey na lepší uskladnění energie ve formě olovo-kyselinové baterie do globální společnosti s víc než 9.000 zaměstnanci, vyrábějící a recyklující miliony baterií každý rok, v obou segmentech trhu – dopravy a průmyslu, které se používají na celém světě. „Ač je naše historie působivá, při cestě napřed se díváme na sebe jako na 130 let starý startup a jsme zaměření na přinášení hodnoty, inovace a nekončících řešení pro naše zákazníky, s neustálou bezpečností a kvalitou všeho co děláme jako společnost.“

Exide, založený v r. 1888 W.W.Gibbsem, začal jako Electric Storage Battery Company. Gibbs vedl Electric Storage Battery Company vytvořit spolehlivý mechanizmus pro ukládání energie tak, aby elektrárenské osvětlovací společnosti mohli v případě potřeby poskytovat svoje služby zákazníkům. Nebylo to dlouho před tím, než byli baterie společnosti využívané v každé oblasti dopravy zahrnujíc lokomotivy, automobily a letadla. Z hloubi oceánu přes vrchol Mount Everestu až na měsíc, poháněli svět vpřed baterie Exide po 130 let.

V nedávné době firma Exide upevnila svoji pozicí v odvětví trakční energetiky uvedením nových řešení včetně LiFTFORCE LPX ™, nové lítium-iónové baterie, která je k dispozici v Severní Americe pro vysokozdvižné vozíky, automaticky řízené vozidla (AGV), jiné náročné aplikace a TENSOR ® xGEL ™, k dispozici v Evropě, VRLA  baterie, které nevyžadují údržbu (ventilem řízená baterie), které mohou nahradit standardní, zaplavenou trakční baterii. Nedávna akvizice firmy Aker Wade® Power Technologies společnosti Exide, která navrhuje a vyrábí pokročilé a rychlé systémy nabíjeni průmyslných vysokozdvižných vozíků, doplňuje nabídku trakční energie s popřední technologií nabíjení v odvětví a velmi sofistikovanými modelovacími a monitorovacími nástroji, které umožňují konfiguraci optimálního řešení baterie / nabíječka ve vysokozdvižných vozících.

Společnost Exide rovněž přináší inovace i do odvětví dopravy, technickým vylepšením uspokojit potřeby na novou energii spotřebičů, kterými zákazníci po uvedení na trh zatěžují svoje baterie se zavedením technologie Exide Enhanced Flooded Battery (EFB) v Severní Americe. Exide také přináší nový plochý dizajn víka do svých automobilových baktérií v Severní Americe, který poskytuje zvýšenou odolnost vůči úniku a ergonomickou rukojeť pro snazší instalaci. V Evropě společnost Exide neustále zlepšuje svoji baterii AGM a baterie EFB pro trh s náhradními díly, na základě nejnovějších technologií baterií, které společnost vyvinula společně s předními výrobci automobilů, co pomáhá zvyšovat úspory v spotřebě paliva a snižovat emise CO2. Společnost Exide též nedávno v Evropě uvedla další generaci svojí technologie Exide HVR® (vysoká odolnost vůči vibracím) pro komerční vozy Euro5/6.

Energetické potřeby světa na záložní a uskladněnou energii se rychle vyvíjejí a společnost Exide je klíčovým hráčem s osvědčenými síťovými aplikacemi. Přináší bezpečné a spolehlivé řešení záložních zdrojů energie pro telekomunikace, UPS, užitkové a jiné kritické energetické potřeby, jako i inteligentní řízení energie pro obnovitelné zdroje energie, jako jsou solární a věterné elektrárny. Společnost Exide je hrdá na to, že je dodavatelem vícerých vojenských aplikací, a nadále rozšiřujeme naše podnikání v tomto důležitém segmentu.

„Je to vzrušující období být součásti společnosti Exide," řekl Koelsch. "Investujeme do naší buducnosti, přidáme kapacitu, osvojujeme si nejlepší postupy v oblasti výrobních technologií a přinášíme inovace do našich produktů prostřednictvím našich výzkumných a vývojových týmů v Severní Americe a Evropě. Rád bych poděkoval všem našim zaměstnancům, zákazníkům a partnerům za jejich přínos společnosti Exide v přeběhu let a vyzval je, ať se podílí na naší oslavě 130. výročí. "
tel./fax: +420 226 002 378
design © B.Jelenčík     websolution © micarp 2011
EXIDE Slovakia, s.r.o., Na Výsluní 201/13, Praha 10, exide@exide-cz.cz